Horká čokoláda Burdet 180g

Horká čokoláda v prášku 180g
- 1 l mléka na 4 šálky
Predajná cena s DPH / set
m
Horká čokoláda v prášku

Doporučená příprava: 1 l mléka na 4 šálky
obsah sáčku 180 g rozpustit v 1/4 l
studeného mléka nebo vody, přidat
do 3/4 l teplého mléka, míchat a vařit
- jakmile přijde do varu je hotovo.

Připraveno z kakaa, bez glutenu
Obsah:odtučněné kakao v prášku 24,5%,
kukuřičný škrob,cukr s chutí vanilky

Skladujte v suchu a chladu
mimo dosah aromatických pachů
Praženo a baleno v EU/SPAIN

Importador & Distribuidor exclusivo
TRADEA s.r.o.
Neratovická 720/27
CZ 182 00 Praha 8

info@burdet.cz

www.CafeBurdet.eu

Historie horké čokolády

Vše začalo před více než třemi tisíci lety ve vyspělých civilizacích Střední Ameriky. Mayové a Aztékové byli prvními národy, které kolem roku 1000 př.n.l. objevily kouzlo kakaových bobů.Poslední aztécký vládce Montezuma byl schopen denně vypít až čtyřicet šálků tohoto povzbuzujícího nápoje, kterému byly přisuzovány i léčivé účinky.

Nová historie čokolády se začala psát v roce 1517, kdy Montezuma seznámil s oblíbeným nápojem domorodců španělského objevitele Hernána Cortése. Zpočátku mu nechutnal, nebyl zvyklý na hořko-kyselou chut, ale slazení medem mu chuť vylepšilo a horká čokoláda byla na světě. Cortés si novinku velmi oblíbil a po deseti letech se vrátil z cest do Evropy s nákladem kakaa a vybavením potřebným k přípravě hnědého „zlata.

Po jeho návratu se Španělsko stalo kolébkou evropské čokoládové historie. Vznikaly zde první chocolaterias, tj. čokoládovny, kde se po celý den připravovala čerstvá horká čokoláda. Během první poloviny 17. století se Evropané s čokoládou teprve seznamovali, ale byla to láska na první ochutnání. Postupně se z pití horké čokolády stala velmi módní záležitost. V bohatých kruzích bylo zvykem uctít horkou čokoládou vzácné hosty, znuděné paničky po obědě pořádaly kakaové dýchánky. Čokoláda se nalévala ze stříbrných konviček, podávala se v luxusním porcelánu.

Pro Španěly se stala tím, čím byl pro Angličany čaj. Pít horkou čokoláduj bylo zkrátka „in. Pravý boom ale způsobilo slazení cukrem. Tak se v servisu na čokoládu se posléze objevila i cukřenka.

Postupem času se čokoládové šílenství rozšiřovalo do celého světa. Francie, Anglie, a samozřejmě také Amerika podlehly jejímu kouzlu. Čokoláda se však stále konzumovala pouze v tekutém stavu. Její pevná forma byla zatím neznámá. Až v roce 1847 se objevila první, velmi nekvalitní a hrudkovitá tabulka čokolády...